Posted on

Как научиться pole dance. Пошаговое руководство

Хочете танцювати на пілоні, щоб аж у самій дух захоплювало, але у вас немає фізичної підготовки, можливо гнучкості і пластики або ж ви просто не знавець в цьому питанні і не знаєте з чого почати заняття на пілоні?

Тоді дарую вам покрокову інструкцію. Дотримуйтесь по пунктах і через пару-трійку місяців будете собою пишатися.

  • Вибрати де тренуватися: тут може бути 2 варіанти: вдома чи в студії.


– будинки – тоді вам потрібно купити і встановити пілон. Про це докладніше тут.
– в студії – потрібно вибрати хорошу студію. Як це зробити читайте тут. Головне – щоб кількість осіб на тренуванні не перевищувало 6 і була відсутня практика більше ніж 1 чол на пілон. На жаль, в сучасних реаліях і гонитвою за прибутком, таких студій дуже мало. Ще зверніть увагу на скільки часто там міняються тренера.

  • Вибрати як займатися: з тренером або самостійно

– самостійно. Цілком реально навчитися трюкам самої, якщо ви не боїтеся падати, добре відчуваєте своє тіло і вмієте розібрати техніку по відео урокам. Знайти навчальний матеріал можна на Youtube, Instagram, продаються так само навчальні курси – там розказано все з азів і розібрана детально техніка. Важливо лише розуміти, що вам буде складно зрозуміти свої помилки, а так само бажано, щоб хтось вас страхував. Детальніше про тонкощі домашніх поул денс тренувань тут

– з тренером. Такі заняття дозволять вам швидше прогресувати, вбережуть від помилок і пов’язаних з ними травм. Важливо тут відповідально підійти до вибору тренера і знайти «свого» наставника. Адже від професіоналізму тренера залежить ваше здоров’я, а від його співзвучність з вами за характером і вмінню підібрати підхід до конкретного учня – ваша мотивація і ентузіазм.


У заняттях з тренером теж можуть бути варіанти: індивідуальні тренування (вдома або в студії, або онлайн), або групові.


Моя особиста думка: починати потрібно з групових, хоча багато хто соромиться йти в групу, адже «там все вже вміють і тут я така ….» Задумайтеся, ці дами теж колись починали і нічого не вміли, зате дивлячись на колег по Пілони цеху, у вас з’явиться віра, що і ви зможете і страх за підтримки групи подолати легше. Індивідуальні ж заняття варто вводити в свою pole sport практику, коли вже є певний досвід, щоб доопрацювати базу і взяти з Індивідуальні заняття якомога більше нововведень і технік для подальшої їх відпрацювання.

Ходити до одного тренера або до  різних? Питання більше психологічний. Так, у кожного свій підхід і свої фішки, значить і вам буде цікавіше в розмаїтті тренерських підходів. З іншого ж боку: якщо ви ходите до одного тренеру, то він вас добре знає і ваші можливості і йому легше буде поетапно вести вас до пілонів успіху.

Зрозуміти свої фізичні здібності

Чи займалися ви спортом раніше? Раніше це коли? 10 або 20 років тому? Як у вас з розтяжкою, як швидко ви втомлюєтеся, які ваші сильні і слабкі сторони і м’язи, чи є у вас зайва вага?
Відповіді на ці питання вам потрібні для складання графіка тренувань, враховуючи індивідуальні особливості.


Визначити мету.


Для чого вам пілон? Ви хочете займатися для зняття стресу, вам просто цікаво вивчати нові закарлюки і перевіряти свої м’язи на міцність? Ви хочете мати струнку підтягнуту фігуру? Або виступити на чемпіонаті? Або станцювати для хлопця на річницю вашого знайомство? Визначте навіщо вам тренування підлогу денс і тоді вам буде легше подолати всі труднощі на шляху навчиться танцю на пілоні. І відразу скажіть про свою мету і свої потреби тренеру, тоді і йому буде зрозуміліше що з вами робити.
Скласти графік тренувань для найкращої ефективності.

Вибрати одяг.


У чому займатися на пілоні?

У цьому спорті, чим менше одягу, тим краще. І пов’язано це не з забобонами «пілон = стриптиз», а лише з особливостями спортивного снаряда. Щоб трюк вийшов, необхідно, крім сили, ще й зчеплення шкіри з пілоном. Тканина ж буде по ньому з’їжджати. Тому вибирайте короткі шорти і топи для комфортного пілонірованія.
Перетерпіти синці, і крепатуру і бажання кинути. Після першого тренування вам не захочеться сповзати з ліжка. Потім ви подумаєте, що це «дуже складно для мене» і не захочете йти на другий прийом. Якщо ж пересилив себе, то через пару тижнів з’явиться думка «щось нічого не виходить, напевно це просто не моє».

Якщо ж ви і ці дурні думки викинете, то через 2-3 місяці наполегливої ​​праці, регулярного і без пропусків – все почне виходити, при чому ви самі будете радісно дивуватися тому, як легко дається те, через що ще місяць тому ви хотіли Здатися! Вітаю! Ви закріпилися в світі pole dance і найкрасивіших фігур з сильними м’язами і далі ваш чекає тільки успіх.


Автор: Савостьян Наталя – тренер студії танцю на пілоні Колібрі