Posted on Залишити коментар

Зворотня сторона засобів зчеплення

Незважаючи на те, що я сам користуюся засобами для додаткового зчеплення з пілоном, я все ж рекомендую підходити до цього питання уважно. У цьому пості я хочу поділитися деякими рекомендаціями.

Загальні рекомендації:

  • Перш ніж користуватися засобами зчеплення – переконайтеся, що пілон протертий.
  • Перед першим нанесенням – помийте руки.
  • Після себе завжди очищайте пілон від залишків засобів.
  • Можливо після таких пунктів нічого і не потрібно;)
  • Персональні рекомендації (тут все може бути індивідуально, але все ж):

Mighty Grip

Я наношу трохи менше засобу на руку, на якій роблю крутки. Часто його наносять на долоні і розтирають, забуваючи про пальці. Через те, що на пальці при цьому практично нічого не потрапляє шкіра на долонях тримає краще, а пальці гірше. У підсумку починають ще більше сипати на долоні, що не дуже правильно. Це досить крута штука, досить сувора, тому не варто сипати як в останній раз. Перебір загрожує зірваної шкірою в крутках, це коли допустимо у вас мозоль, але зривається він відразу до того як встигає з’явитися пухир.

Dry Hands

Я досить довго ігнорував цей засіб, але потім «розкуштував». Дуже добре, що воно рідке, так як при нанесенні розподіляється по всій долоні і пальцях. За крутості щось середнє між Майті грипом і рідкої магнезією.

Рідка магнезія «Ocun»

Моя улюблена штука, якщо я планую робити багато круток. Переборщувати з магнезією не варто, втомитеся чекати поки висохне, а поки розтирати будете, то купу магнезії просто зітрете з рук.

З обережністю:

Подрібнене каніфоль – якщо у вас є досвід роботи з нею, то все ок. А якщо немає досвіду, то підбирайте під себе оптимальну кількість. Не використовуйте занадто багато.

Смоли – є деякі речовини на основі клейких смол, я пробував тільки один раз, мої потреби в плані контролю зчеплення / ковзання вони не задовольнили ніяк. За відчуттями це щось близьке як до воску так і до каніфолі.

Суха магнезія – абсолютно марна річ, так як з рук швидко сходить, а на полірованих трубах як було ковзання так і є.

Віск для зчеплення – цю штуку я взагалі не раджу в більшості випадків.

Так я знаю, що ним користуються, та я знаю, що багатьох влаштовує, але є фактори за якими не встежиш:

Якщо її не стерли після тренування, то на наступний день ви витратите час на відтирання його з жердини.
Його не можна наносити на долоні (раніше рекламувався як і для долонь), але проблема в тому, що він лягає тонкою плівкою на долоню і коли ви робите крутку, то цей прошарок нагрівається і починає ковзати, причому не плавно, а різким ривком можете полетіти.

Якщо в приміщенні досить душно і спекотно, то якщо ви користуєтеся воском (наприклад ви натерли їм жердину), то вам він звичайно допоможе хвилин на 15-20, а потім ви будете дивуватися чому є відчуття якогось слизького крему на жердині.

Якщо вам підходить віск і ви впевнені, що перераховане вище не відноситься до вас, то все добре. Я не стверджую, що засіб погане, але воно саме примхливе з усіх.

Засоби – це не панацея.

Багато людей відносяться до цього так, ніби це вирішить всі їхні проблеми. Ні, це всього лише маленькі помічники не більше. Ну і пам’ятайте, що надмірна чіпкість речовини може обернутися вам здертої шкірою.

Підходьте до тренування з головою!


З повагою, Володимир Карачун.