Posted on Залишити коментар

Танцювальний лікнеп


Назв елементів в poledance або танці на пілоні хоч греблю гати, і часом один і той же трюк називається по-різному в різних країнах, містах, та що вже там кривити душею - в різних школах одного міста. Це не дуже зручно, але що поробиш ?!

Полданс ще зовсім юний вигляд спортивної хореографії, а нових елементів з кожним роком все більше і більше, так як спортсмени активно переносять трюки зі спортивної та естетичної гімнастики, йоги трансформують асани, bboys адаптують акробатику з нижнього брейка …

(Поясню, bboys – це breakdance boys або брейкери, які танцюють один з напрямків сучасної стріт-хореографії). Ну і в підсумку таблиця пів-данс елементів розростається з кожним днем, і встежити за новинками досить непросто.

Думаю, що для багатьох молодих танцюристів вже давно не секрет, що основа основ – це, як не крути, все-таки класична хореографія, і тому ми звертаємося до витоків.

В академічному танці все чітко і ясно вже більше 300 років. А балетний верстат – це той самий основний ‘снаряд’ (схожий на пілон, тільки горизонтальний, і використовується виключно в цілях тренувальних, не для сцени або арени), який і переконаному акробату може бути корисним, хоча б навіть в банальній розтяжці і розробці суглобів.

Напевно ви не раз чули, як ваш тренер-хореограф вимовляв на заняттях слова французького походження, наприклад, ‘пассе’, ‘пліє’ або ‘Рондо’, крім ‘рогатка’, ‘бланш’ або ‘спічаг’
Почнемо з самого актуального. Вікіпедія і підручник з основ класичної хореографії від Агрипини Яківни Ваганової нам на допомогу.

Пасив або Passé (від фр. Гл. Passer – проходити, переводити) – переклад працюючої ноги з одного положення в інше. Це допоміжний елемент в танцювальній зв’язці, коли одна нога зігнута в коліні, стопа дуже бажано натягнута і притиснута до литкового м’яза або гомілкостопу опорної ноги. Рух вільної ноги до опорної і є Пасс.

У pole exotic і pole art ви його не раз використовували, і ось тепер знаєте, що це за ‘трюк’.
Йдемо далі – пліє і на противагу йому Релеве.

Пліє (фр. Plié, від гол. Plier – згинати) – балетний термін, що позначає згинання однієї або обох ніг або присідання на двох або на одній нозі, а Релеве (від фр.гл. relever – піднімати), як багато хто здогадався, це Підйом на полупальци на одній або двох ногах.

І знову інопланетний мову – ‘стояти на високих полупальцах’. Все, насправді, до межі просто – це ‘стояти на пальчиках’. Чому раптом полупальцах? А тому, що є і ‘пальці’, тобто пуанти. ‘Встати на пальці’ – означає стати на твердий ‘п’ятак’ балетних туфель.

У пілонів акро-хореографії напівпальці – річ дуже естетична, особливо якщо танець босяком або в напівчешки. Якщо ви націлені на екзотичний танець біля жердини або екзотик, то починати краще з полупальцах, щоб стопи поступово звикли до навантаження, з часом переходити на високі полупальци, а вже потім можна і туфлі для стриптизу надягати на тренування.

Ну ось нарешті ми дісталися до одного з найбільш ‘смачних’ рухів у танці в загальному, і в пів-данс зокрема – Батман, скорочене від ГРАН-па.

Напевно чули! Повертаємося до підручника геніальної А.Я.Вагановой: Battements (фр. Сущ. – биття, удар) – група рухів класичного танцю, які б виробляли силу, виворотність, різкість і еластичність м’язів, координацію рухів всього тіла.

Grand Battements, тобто один з варіантом Батмана – це різкий мах ногою в одну зі сторін – вперед, в сторону, назад – і плавне її опускання, при цьому корпус залишається нерухомим.

Це ПА (фр. Сущ. Pas – крок, рух) ви напевно бачили в танці балерини, можливо в сучасному танці і, дуже може бути, в спортивній хореографії – бальні та латино-американські, рок-н-рол і, ура, танець На пілоні.

До речі, дуже часто махи ногами або Гран па використовують в якості розігріву в пів-данс, але, як показує досвід, дане геніальне вправа виконується неграмотно часом і самим тренером, не кажучи вже про учнів. Тут дуже багато тонкощів, про які коуч просто не знає внаслідок нестачі знань з академічної хореографії …

Що вкрай сумно …

Ну да ладно … У нас наступний па або елемент – РОНД або повністю Ронд де Жамба пар Тер (фр. Rond de jambe par terre – коло ногою по землі). У застосуванні до танцю на пілоні це може бути будь-який рух витягнутої як струна ногою по підлозі. Ви можете бути в позиції стоячи в Релеве, в Пліє або навіть лежачи в партері.

Ага!

ПАРТЕР – це, звичайно ж кращі місця в театрі після королівського ложе, але в нашому випадку – це всього лише пів, і спортсмен виконує танцювально-акробатичні руху ‘лежачи’ на полу.Еслі поритися в етимології слова ‘партер’, то в перекладі з Французької мови ‘par terre’ – це ‘по землі’, тобто в нашому випадку танцюємо по землі і літаємо по повітрю на пілоні.

Чи це не чудово ?!

Мрієш про пілоні? У нас є стаціонарні і крутяться пілони з легкої і швидкої установкою. Замовити пілони для студії або будинку з установкою можна тільки у нас, тому що у нас є майстри які відмінно встановлять пілони.

Телефонуйте прямо зараз і отримаєте свій пілон вже завтра!

Відділ продажів:
Тел .: +38 (099) 543-60-36
+38 (093) 425-20-51